739 309 647 stačí prozvonit‚ zavolám Vám zpět

Tomáš Kadora

image

V oblasti financí, dluhové problematiky a exekucí se pohybuji již od srpna 2011. Za tu dobu jsem se setkal již s řadou nejrůznějších situací a řešením různých úkolů.

Činnosti v této oblasti se plně věnuji v rámci svého času a denně pomáhám lidem s jejich problémy, nedělám to pouze jako jakýsi rychlý nahodilý přivýdělek, tak jako je tomu v dnešní společnosti bohužel obvyklé.

Věnuji se též osvětové - přednáškové činnosti v rámci různých seminářů týkajících se dluhové problematiky a finanční gramotnosti.

Pravidelně se účastním tématických školení, investuji do svého vzdělání čas i peníze (tak činí v dnešní době bohužel pouze minimum poradců). Doplňuji si své znalosti o nově nabyté informace a zkušenosti získané řešením naskytnutých problémů.

Činnosti se věnuji z důvodu, že mě daná problematika baví, zajímá a především mi dělá radost pomáhat lidem, kteří se díky nejrůznějším okolnostem dostali do problémů a mnohdy již "život zabalili".

Vše výše uvedené mě odlišuje od valné většiny různých "poradců - oddlužovačů" a "poradenských - oddlužovacích společností", se kterými se velmi často setkávám, resp. s jejich "odbornou" prací" a amaterismem (viz příklad níže...bohužel i toto vám může být zpracováno za mnoho tisíc).

V současné době se na trhu s dluhovým poradenstvím či samotným oddlužením pohybuje mnoho subjektů a firem, bohužel velká část jich není založena na pomoci lidem, ale pouze čistě na finančním prospěchu jedince, či celé společnosti zabívající se oddlužením (často společnosti, která ve velkém nabírá nové a nové "poradce", nezřídka z řad samotných jimi oddlužených klientů, jen aby dosahovala stále větších zisků, nehledě na samotnou podstatu jejich činnosti). Nebo spíše zadlužovací společnosti?!! Když tyto, i zmínění jedinci, si účtují za návrh na povolení oddlužení nemravné částky (setkávám se i s částkami 20, 25, ale i 35 tisíc za jeden insolvenční návrh) za situace, kdy musí být zřejmé, že daná osoba či rodina těmito prostředky nedisponuje a je více než jasné, že dotyčný subjekt si musí někde půjčit, a tak se před samotným oddlužením ještě více zadlužit.

Bohužel týden co týden se setkávám s insolvenčními návrhy zpracovanými lidmi, kteří berou tuto činnost pouze jako jakýsi rychlý přivýdělek ke svému běžnému zaměstnání a zároveň tak oddlišnému od dluhového poradenství, či dokonce k řešení své tíživé životní situace. Otázkou pak pro každého z vás je, zdali takové poradenství může být kvalitní?

 I toto jsou důvody, proč se této činnosti věnuji...

TOPlist

aktualizováno: 14.05.2019 15:42:07